Inhoudsopgave
Wat is de molaire massa van NaCl?
58,44 g/mol
Natriumchloride/Molaire massa
Hoeveel gram is natriumchloride?
Als we het over zout hebben, bedoelen we meestal keukenzout. De scheikundige naam voor keukenzout is natriumchloride (NaCl). 1 gram keukenzout bestaat uit 0,4 gram natrium en 0,6 gram chloride.
De molaire massa van NaCl = 22,99 + 35.45 = 58,44 g 3 Vermenigvuldig de massa van de stof met de omrekeningsfactor van de molaire massa. In dit voorbeeld is de molaire massa van NaCl 58.44 g, dus heb je 1 mol / 58,44 g.
Wat is de massa van een mol water?
1 mol water is dus 18,02 gram. dan is 2 mol water 36,04 gram. Je kunt ook gebruik maken van deze formule: aantal mol = massa / molaire massa. In symbolen wordt dit zo opgeschreven: n = m / M. De massa van één mol stof noem je de molaire massa.
Wat is de eenheid van de molaire massa?
Het symbool hiervan is M. De eenheid van de molaire massa is gram per mol, oftewel g mol^-1, of g / mol Nog een voorbeeldje, voor als je wilt weten hoeveel gram 8,3 mmol natriumfosfaat (Na3PO4) is: massa = aantal mol x molaire massa massa = 8,3 x 10^-3 mol x 163,9 g mol^-1 = 1,4 g Na3PO4
Wat is een mol Na3PO4?
Eén mol bestaat uit 6,02 x 10^23 deeltjes. Als je dus wilt berekenen uit hoeveel deeltjes 0,45 mol Na3PO4 bestaat, dan doe je gewoon 0,45 x 6,02 x 10^23 = 2,71 x 10^23 deeltjes. Als je bijvoorbeeld wilt bepalen hoeveel gram 2 mol water weegt, dan doe je dat als volgt: 1 deeltje water is 18,02 u
Hoe bereken je molariteit in milliliters?
Molariteit berekenen met mol en milliliters Je weet de standaardformule voor het berekenen van de molariteit. molariteit = aantal mol stof / aantal liter oplossing. Is het volume gegeven in milliliters, dan zal je dit moeten omrekenen. Bekijk de opgave. Het berekenen van molariteit vereist een bepaald aantal mol stof en aantal liter oplossing.
Wat is de standaardformule molariteit?
Leer de standaardformule voor het berekenen van de molariteit. Molariteit is gelijk aan het aantal mol van een opgeloste stof gedeeld door het volume van de oplossing in liter. Dit wordt geschreven al: molariteit = aantal mol stof / aantal liter oplossing.
Wat is de molaire massa?
De molaire massa is 22,99 + 16,00 + 1,008 = 39,998 mol. Nu gaan we het aantal mol omrekenen naar het aantal gram. Je krijgt dan 0,4 x 39,998 = 15,999 gram. Dit is opgelost in 5 liter water, je krijgt dan dus 15,999/5 = 3,200 gram per liter.
Wat is de molaire massa van ijzer?
De molaire massa van ijzer is 55,85 gram/mol. 5,0 gram ijzer komt overeen met 5,0/55,85=0,090 mol ijzer. Dit is opgelost in 0,3 liter water, dus de concentratie is 0,090/0,3= 0,300 mol/liter.
Wat is de molariteit van een stof?
5. Deel het aantal mol van een stof door het aantal liter van de oplossing. Om de molariteit te vinden deel je 0,09 mol van de stof NaCl door 0,8 L van de oplossing. Molariteit = aantal mol stof / aantal liter oplossing = 0,09 mol / 0,8 L = 0,1125 mol/L.
Wat is de molariteit van Mol?
Als je van mol naar molariteit wil rekenen dan deel je het aantal mol door het volume van de oplossing. Molariteit is namelijk mol/liter. Bijvoorbeeld: 0,125 mol NaOH opgelost in 2 liter water heeft een molariteit van: 0,125/2 = 0,0625 mol/liter oftewel 62,5 millimol/liter. Omhoog.
Hoe kun je het aantal mol uitrekenen?
Je kunt het aantal mol uitrekenen door het aantal gram te delen door de molaire massa. Dan krijg je dus: 32 g/16,0 g/mol = 2 mol zuurstof. Als je het aantal mol van een stof weet en je wil weten hoeveel liter je hebt, heb je hier de molariteit voor nodig.
Wat is het molair volume van een stof?
Als je het aantal mol van een stof weet en je wil weten wat de massa is, dan gebruik je hiervoor het molair volume (in m 3 /mol). Dit kun je vinden in tabel 7 in BiNaS. Bij kamertemperatuur is dit 2,45 x 10 2 m 3 /mol. Je gaat van mol naar volume door het aantal mol te vermenigvuldigen met het molair volume.
Hoe kan ik van volume naar Mol gaan?
We kunnen van volume naar mol gaan door het volume te vermenigvuldigen met de molariteit. In dit geval wordt dat dan: 5 L x 0,1 mol/L = 0,5 mol zoutzuur. Mol en volume van een gas. Als je het aantal mol van een stof weet en je wil weten wat de massa is, dan gebruik je hiervoor het molair volume (in m 3 /mol).
Wat is de eenheid mol per liter?
Deze maat van concentratie heeft mol per liter (mol/L) als eenheid, en wordt vaak met zijn eigen eenheid molair (M) aangegeven. Strikt genomen is dit geen SI-eenheid. De overeenkomstige SI-eenheid zou namelijk mol/dm 3 zijn, maar deze eenheid wordt echter om praktische redenen veel minder gebruikt.
Wat is molaire concentratie van een oplossing?
Molariteit of molaire concentratie van een oplossing is het aantal molen opgeloste stof opgelost in één liter oplossing. Berekeningsformule massa van verbinding in oplossing: Massa (g) = Volume (l) x Concentratie (mol) x Formule gewicht (dalton)